Szkolenie pracownikow na umowe zlecenie

Wędlinami określa się rozmaite wyroby mięsne powstałe z surowca rozdrobnionego, z zmiany wędzonki to mięsne przetwory stworzone z pojedynczego kawałka peklowanego mięsa. Peklowanie to natomiast proces technologiczny, który liczy na działaniu solanki lub mieszanki peklującej na mięso. Efektem omawianego procesu jest zachowanie barwy oraz wytworzenie charakterystycznego mięsnego zapachu i zapachu. Hurtownie wędlin dzięki peklowaniu dokonują przedłużenia trwałości naszych wyrobów poprzez zahamowanie wzrostu bakterii złych i gnilnych. Dzięki temu użytkownicy mogą dłużej bawić się smakiem ulubionych przetworów mięsnych bez obawy, że pomimo umieszczania w lodówce przedwcześnie się zepsują.

Samym z najprostszych przetworów mięsnych wydawanych przez hurtownie wędlin jest stara szynka, najczęściej pochodzenia wieprzowego. Szynka pozyskiwana jest z tylnej tuszy świni lub dzika, stanowi wyrób garmażeryjny oferowany jako materiał schłodzony bądź mrożony z kością lub bez. Prawidłowa barwa mięśni w szynce powinna kryć się w terenie między jasnoróżowej po czerwoną, zaś tłuszcz potrafi istnieć zabarwiony na biało, z odcieniem śmietankowym lub różowawym. Drugim w kolejności najbardziej powszechnym wśród polskich konsumentów rodzajem wędliny jest słynna na wszystkim świecie kiełbasa. Otóż klasyczna kiełbasa to nic innego niż solone, zmielone mięso wieprzowe z dodatkiem przypraw oraz wprowadzone do osłonki celulozowej lub jelita.

Specyficzne warunki klimatyczne w bliskim kraju doprowadziły do ostatniego, iż w Polsce kiełbasę utrwalano poprzez wędzenie zamiast przez naturalny proces suszenia, kiedy w regionach śródziemnomorskich o niższej wilgotności powietrza. Niekiedy hurtownie wędlin mianem kiełbasy określały wyrób wędliniarsko-garmażeryjny mający nie tylko mięso wieprzowe, ale także wielkie domieszki mięsa innych zwierząt rzeźnych (np. wołowiny, koniny, jagnięciny, drobiu, królika, nutrii bądź osła). Powodem takich realizacji były względy ekonomiczne, albowiem wieprzowina uchodziła za kosztowny surowiec, a jej brak uzupełniano innymi typami mięs. W ten technologia utrwalił żywy do ostatniej chwili stereotyp głoszący, iż salami dostarczane jest z oślego mięsa, frankfurterki daje się z nutrii, kabanos z koniny, zaś parówki zawierają mięso drobiowe.