Kasa fiskalna rozporzadzenie 2015

Z kasą fiskalną możemy się spotkać wszędzie tam, gdzie osoby fizyczne płacą za produkt albo usługę, a dochód z takiego obrotu przekracza granicę ustaloną przez Ministerstwo Finansów.

http://gr.healthymode.eu/formexplode-grigori-afxisi-tis-miikis-mazas/

Po co i jako robi kasa fiskalna? Kasa finansowa istnieje wówczas narzędzie, na jakie nabijane są oferowane produkty lub świadczone usługi. Dzięki temu osoba płacąca za towar czy usługę może wziąć dokładny spis tego, za co dała. Wyszczególniona jest tam dokładna cena każdej pracy i wszystka kwota. Dowód sprzedaży więc nic dziwnego jak paragon. To tak dzięki niemu wiemy za co dodatkowo ile zapłaciliśmy i ewentualnie przypadkiem kwota nie jest za wysoka czy za niska. Potrafi się również zdarzyć tak, że klient nieświadomie nabędzie wadliwy towar. Wówczas paragon służy też do zmiany takiego wyniku na własny czy na ilość pieniędzy, która będzie równowartością kwoty, którą klient zapłacił. Jednak kasa fiskalna nie służy ale i wyłącznie do drukowania paragonów. Kolejną jej pozycją jest rejestrowanie sprzedaży. Po każdym zakończeniu sprzedaży obowiązkiem sprzedawcy jest przygotowanie raportu dobowego sprzedaży. Dzięki niemu na pewne zarejestruje się to, jakie materiały zostały sprzedane, ile za nie dano a ile z nich uczyłem podatek VAT.

Kasa ERC Są różne rodzaje kas fiskalnych. Możemy poznać na przykład kasy ERC czyli Electronic Cash Register. Istnieje to kwota, która ma programy, takie jakie wgrał jej producent. Nie wolno ich zastąpić. Oraz ma dość małą pojemność danych przez co po kilku latach stanowi już zapełniona. Wtedy właściciel takiej kasy fiskalnej jest dwie możliwości: może wymienić moduł fiskalny na świeży lub całkowicie zmienić całą kwotę na następną. Do ostatniej linie kas należą między innymi: kasy mobilne, jednostanowiskowe lub same kasy systemowe.

Terminale fiskalne Różnym sposobem kas fiskalnych są kasy POS czyli Electronic Point Of Sale. Nazywane są również kasami komputerowymi. Opierają się zwykle z komputera, drukarki fiskalnej, klawiatury i monitora. Kasy obecne są uniwersalne co oznacza, że można do nich podczepić również na dowód terminale fiskalne , skanery kodów kreskowych albo i wagi elektryczne. Kasy POS można dowolnie konfigurować lub rozbudowywać w współzależności z indywidualnych potrzeb bądź same rozwoju firmy.